Založ si blog

Riadený vládny puč sa začal

3.3.2021 sa zápiše do Slovenských dejín ako začiatok konca Igora Matoviča v kresle premiéra. Nie nekompetentnosť, nie amaterizmus, nie infantilnosť, nie kvôli štýlu komunikácie.. väz mu zlomil Sputnik. Sputnik, ktorý vedci, lekári, odborníci a bežní občania privítali s otvorenými rukami. Sputnik, ktorý zachráni tisíce životov a Sputnik, ktorý mal zachrániť pád preferencií premiérskej strany.

Vláda Matovič I.

Intenzívna viac ako dva týždne trvajúca kampaň naprieč mediálnym priestorom proti Igorovi Matovičovi nepomohla v priznaní si chyby a následnom odstúpení alebo vyvodení zodpovednosti voči Ministrovi zdravotníctva. Tak, ako lipol Róbert Fico na Kaliňákovi a kvôli neskorému odchodu prišiel aj o premiérsku stoličku.. podobný osud zastihne aj Matoviča.

Napriek tomu, že predstavitelia vlády žijú v paralelnej realite a spravili nespočetné množstvo chýb Sputnik sa nikdy nemal stať poslednou kvapkou v pohári. Práve táto „posledná kvapka“ dáva Matovičovi šancu na prežitie v ďalších regulérnych alebo predčasných voľbách. Bývalý premiér sa môže začať sústrediť na vytvorenie nového nepriateľa, na geopolitický súboj východu a západu resp. jeho opätovnému „precitnutiu“. To sú zlé správy aj pre Kotlebu nakoľko bude jeho rybník vyprázdnený, práve kvôli tomuto preorientovaniu sa Igora Matoviča.

 

Rekonštrukcia vlády

Prezidentka, Sulík a Remišová koordinovane dnešným dňom spustili mechanizmi pádu a následnej rekonštrukcie vlády. Vypovedaním poslušnosti týchto dvoch koaličných strán stratila Matovičova vláda väčšinu a začína sa agitácia „príčetných“ ľudí v poslaneckých kluboch OĽANO a SME RODINA.

Otázka, či bude mať vyššie uvedený trojzáprah dostatok síl je viac ako otázna. Nepravdepodobnosť toho, že Matovič ostane v úzadí a bude robiť naprieky týmto snahám je viac ako zrejmá a nenávisť medzi Remišovou a Pellem zabraňuje vstupu opozičného prvku do tejto zamýšlanej rošády.

Cui bono? Komu to vyhovuje? V prieskumoch nabitým stranám ako HLAS, SAS a PS nakoľko je očividné aká koalícia nás čaká po ďalších voľbách.

 

Róbert Fico upozorňoval na nebezpečnosť neriadeného pádu vlády. Trojzáprah jeho hlas vypočul.

 

 

Kollár v ofenzíve. . .

14.05.2021

Dnešná, ranná schôdza NRSR začala doslova bombasticky. Kolúzna väzba definitívne roztrhala akékoľvek väzby medzi koaličnými partnermi. Každý proti každému a Kollár si užíva, že ho k sebe chcú všetci naprieč politickým spektrom. Okrem Osuského a Dostála, ktorí ministerku neobhajovali, ale začali vyťahovať kostlivcov SME-Rodina a za zmienku stojí aj Alojz Baránik, [...]

Kollár odovzdal žetóny Prezidenstkému palácu

15.03.2021

Doteraz kľudný v kúte čakajúci človek, ktorý dostal naozaj všetko čo chcel… zrazu odovzdá moc Prezidentke. Milan Krajniak dnes na otázku kto má riadiť rezort povedal, že „..to je na pani Prezidentke..“. Napriek tomu, že žijeme v parlamentnej demokracii? Napriek tomu, že dnes vláda oficiálne ešte stále vykonáva svoj mandát? Prečo by to [...]

Rituálna obeť „mŕtvoly“ neobstojí

14.03.2021

Matovičovci povedali, že urobia všetko proti pádu vlády.. to, že tieto slová myslia „vážne“ potvrdili v piatok keď sa postupný odchod Ministra zdravotníctva v podobe niekoľkých mesiacov zmenil na hodinovú výpoveď. Premiér opäť nepochopil alebo lepšie povedané nechcel pochopiť situáciu a sústredil sa na „čo“ namiesto „ako“. Minister [...]

martin klus

SaS je pripravená diskutovať o možnosti voliť z karantény

03.08.2021 23:30

Opozičný Hlas odmieta novelu volebného zákona z dielne Ministerstva vnútra.

výbuch, explózia, baghuz, syria, islamský štát

Prominentnou štvrťou Kábulu otriasol silný výbuch

03.08.2021 22:12

K zodpovednosti za incident sa zatiaľ nikto neprihlásil.

grécko požiar

Pre lesné požiare museli v Grécku evakuovať tisíce ľudí

03.08.2021 21:53

Grécko v súčasnosti sužuje vlna horúčav, ktorá je podľa tamojšej vlády najhoršia od roku 1987.

Pentagón

V okolí amerického Pentagónu sa strieľalo, hlásia zranených

03.08.2021 17:33, aktualizované: 18:42

Na nástupišti priľahlej stanice metra bolo hlásených niekoľko výstrelov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 136029x
Priemerná čítanosť článkov: 3887x

Autor blogu

Kategórie