Založ si blog

Kollár v ofenzíve. . .

Dnešná, ranná schôdza NRSR začala doslova bombasticky. Kolúzna väzba definitívne roztrhala akékoľvek väzby medzi koaličnými partnermi. Každý proti každému a Kollár si užíva, že ho k sebe chcú všetci naprieč politickým spektrom. Okrem Osuského a Dostála, ktorí ministerku neobhajovali, ale začali vyťahovať kostlivcov SME-Rodina a za zmienku stojí aj Alojz Baránik, ktorý sa vyjadril na adresu generálneho prokurátora… „ktorého ste si zvolili“, že číta spisy a púšťa ľudí na slobodu. SASka nepríčetne podporuje Kolíkovú. „Bez ľudí“ mlčí.

Farizejstvo liberálov z SAS, ktorí koaličných partnerov osočujú ale neskôr s nimi vo všetkom zahlasujú už naozaj nemá obdobu a táto jalová dvojtvárnosť vráti Sulíka a spol na hranicu zvoliteľnosti. Tam, kde subjekty ktoré nedržia líniu aj patria. Zvláštne pôsobí aj neprimerane vysoká podpora SASky ministerke spravodlivosti. Kolíková skôr mieri smerom k SAS, kde Sulík hľadá novú jednotku. Ona nechce byť predsedníčka mŕtveho projektu a tak zrejme pôjde pochovať iný subjekt nakoľko je jej voličský potenciál najmä vďaka nekritickým médiám blízky nule. Podpora nedôveryhodných denníkov politikom viac škodí ako prináša osoh… to už máme overené na niekoľkých prípadoch(PS, Za ľudí, atď.).

 

Ministerku v NRSR nikto nebránil, čas odísť. Predseda parlamentu Kollár dnes odpálil na ministerku kanonádu argumentov na podporu ich návrhu úpravy kolúznej väzby. Niekoľkokrát zožal potlesk naprieč politickým spektrom. Na stranu ministerky sa vecne postavil iba jediný poslanec strany „Bez ľudí“. Ministerka spravodlivosti vystúpila počas poslednej koaličnej krízy z vlády lebo potrebovala jasnú podporu v parlamente.. tú dnes nemá.. odpálila Matoviča a naivne si myslela, že to môže jej pozície posilniť. Škaredo sa mýlila a preto budú jej „veľké“ reformy podmienené nechutným politickým obchodom alebo odchodom zo stoličky ministerstva spravodlivosti.

 

Hlasovať proti názoru akéhokoľvek ministra robí koalíciu zbytočnou. Túto perličku dnes povedal poslanec Hattas z „Bez ľudí“. Neobhajoval ministerku.. nie. Len vydieral koaličného partnera a poprel toľko omielané drísty o slobodnom prístupe k výkonu mandátu poslanca.

 

Náklad, ktorý dnes naložil predseda parlamentu a poslanci SME-Rodina určite odporúčam. Dynamické a veľmi zábavné pozeranie.

Kollár odovzdal žetóny Prezidenstkému palácu

15.03.2021

Doteraz kľudný v kúte čakajúci človek, ktorý dostal naozaj všetko čo chcel… zrazu odovzdá moc Prezidentke. Milan Krajniak dnes na otázku kto má riadiť rezort povedal, že „..to je na pani Prezidentke..“. Napriek tomu, že žijeme v parlamentnej demokracii? Napriek tomu, že dnes vláda oficiálne ešte stále vykonáva svoj mandát? Prečo by to [...]

Rituálna obeť „mŕtvoly“ neobstojí

14.03.2021

Matovičovci povedali, že urobia všetko proti pádu vlády.. to, že tieto slová myslia „vážne“ potvrdili v piatok keď sa postupný odchod Ministra zdravotníctva v podobe niekoľkých mesiacov zmenil na hodinovú výpoveď. Premiér opäť nepochopil alebo lepšie povedané nechcel pochopiť situáciu a sústredil sa na „čo“ namiesto „ako“. Minister [...]

Riadený vládny puč sa začal

03.03.2021

3.3.2021 sa zápiše do Slovenských dejín ako začiatok konca Igora Matoviča v kresle premiéra. Nie nekompetentnosť, nie amaterizmus, nie infantilnosť, nie kvôli štýlu komunikácie.. väz mu zlomil Sputnik. Sputnik, ktorý vedci, lekári, odborníci a bežní občania privítali s otvorenými rukami. Sputnik, ktorý zachráni tisíce životov a Sputnik, ktorý mal zachrániť pád [...]

počasie, terasy, reštaurácie, Bratislava

Od pondelka bude v druhom stupni varovania jeden okres, zelených bude 17

16.06.2021 12:57

Čierny nebude ani jeden okres.

Peter Pčolinský

Pčolinský: Mikulec len svieti a kúri. V zbore má 'bordel'

16.06.2021 12:50

"Moje výhrady voči pánovi ministrovi trvajú, ale nebudem v jednom šíku s opozíciou," vyhlásil Peter Pčolinský. Jeho brat, bývalý šéf SIS, je vo väzbe.

bankomat

Polícia vyšetruje útok na bankomat v obci Šoporňa

16.06.2021 12:10

Zlodeji prišli do obce v aute a za pomoci nezistenej látky poškodili bankomat umiestnený na predajni potravín.

izrael palestína

Izrael v reakcii na zápalné balóny zaútočil na pásmo Gazy

16.06.2021 11:43

Zápalné balóny z Gazy spôsobili údajne najmenej 20 požiarov, Izraelské obranné sily následne informovali, že ich bojové lietadlá zasiahli vojenské zariadenia Hamasu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 134266x
Priemerná čítanosť článkov: 3836x

Autor blogu

Kategórie