Kollár v ofenzíve. . .

14. mája 2021, eriks, Politika

Dnešná, ranná schôdza NRSR začala doslova bombasticky. Kolúzna väzba definitívne roztrhala akékoľvek väzby medzi koaličnými partnermi. Každý proti každému a Kollár si užíva, že ho k sebe chcú všetci naprieč politickým spektrom. Okrem Osuského a Dostála, ktorí ministerku neobhajovali, ale začali vyťahovať kostlivcov SME-Rodina a za zmienku stojí aj Alojz Baránik, ktorý sa vyjadril na adresu generálneho prokurátora… „ktorého ste si zvolili“, že číta spisy a púšťa ľudí na slobodu. SASka nepríčetne podporuje Kolíkovú. „Bez ľudí“ mlčí.

Farizejstvo liberálov z SAS, ktorí koaličných partnerov osočujú ale neskôr s nimi vo všetkom zahlasujú už naozaj nemá obdobu a táto jalová dvojtvárnosť vráti Sulíka a spol na hranicu zvoliteľnosti. Tam, kde subjekty ktoré nedržia líniu aj patria. Zvláštne pôsobí aj neprimerane vysoká podpora SASky ministerke spravodlivosti. Kolíková skôr mieri smerom k SAS, kde Sulík hľadá novú jednotku. Ona nechce byť predsedníčka mŕtveho projektu a tak zrejme pôjde pochovať iný subjekt nakoľko je jej voličský potenciál najmä vďaka nekritickým médiám blízky nule. Podpora nedôveryhodných denníkov politikom viac škodí ako prináša osoh… to už máme overené na niekoľkých prípadoch(PS, Za ľudí, atď.).

 

Ministerku v NRSR nikto nebránil, čas odísť. Predseda parlamentu Kollár dnes odpálil na ministerku kanonádu argumentov na podporu ich návrhu úpravy kolúznej väzby. Niekoľkokrát zožal potlesk naprieč politickým spektrom. Na stranu ministerky sa vecne postavil iba jediný poslanec strany „Bez ľudí“. Ministerka spravodlivosti vystúpila počas poslednej koaličnej krízy z vlády lebo potrebovala jasnú podporu v parlamente.. tú dnes nemá.. odpálila Matoviča a naivne si myslela, že to môže jej pozície posilniť. Škaredo sa mýlila a preto budú jej „veľké“ reformy podmienené nechutným politickým obchodom alebo odchodom zo stoličky ministerstva spravodlivosti.

 

Hlasovať proti názoru akéhokoľvek ministra robí koalíciu zbytočnou. Túto perličku dnes povedal poslanec Hattas z „Bez ľudí“. Neobhajoval ministerku.. nie. Len vydieral koaličného partnera a poprel toľko omielané drísty o slobodnom prístupe k výkonu mandátu poslanca.

 

Náklad, ktorý dnes naložil predseda parlamentu a poslanci SME-Rodina určite odporúčam. Dynamické a veľmi zábavné pozeranie.