Založ si blog

Ficovi opozičná diéta svedčí a tri oriešky v podaní vlády

Starý Fico je späť, opozičná diéta mu svedčí a zatiaľ sa to každý bojí priznať. Tlačovky SMERu sú opäť vecné, trefné a vládnu koalíciu veľmi bolia. Čo je najväčšie pozitívum.. je to konštruktívna opozičná politika. Žiadny bulvár, podnecovanie k nenávisti a vulgarizmi, ktorými sme boli svedkami v poslednom desaťročí. Fico je v opozícii veľmi silný a čím dlhšie táto koalícia bude trvať tým silnejší bude SMER po ďalších voľbách.

To nehrá do karát ani Pellemu, ktorý nemá priamu skúsenosť s opozičnou politikou a je to každým dňom a každou tlačovkou stále viac cítiť. V prípade ak nebudú predčasné voľby, môže Ficov SMER preferečne vyrovnať sili s novoznikajúcou stranou Petra Pellegriniho. Jedinou podmienkou úspechu SMERU zostáva, že na Fica nemajú nič.. len tú Colu a kúpanie v kaštiely ako sám uviedol.

 

Jánošík v podaní Matoviča

Táto vláda sa zapíše do dejín aj vďaka tomu, že na Slovensku zaviedla novú sociálnu skupinu.. “bohatí dôchodcovia”. Parabola o Jánošíkovi je v podaní premiéra neuveriteľná. Berie bohatým dôchodcom a dáva chudobným dôchodcom. Môže mi niekto ukázať tých bohatých dôchodcov? Dôchodca čo dostáva viac ako 400€ mesačne je bohatý? Non plus ultra.

 

Pomýlené ministerstvo v podaní Krajniaka

Absolútna nehoráznosť je debata o minimálnej mzde. Odbory hovoria o sociálnych nepokojoch na jeseň. Na jeseň? Keď každý očakáva druhú vlnu pandémie? Keď budú zakázané verejné zhromaždenia? Okamžite sa majú aktivovať všetky odborárske združenia a začať plánovať protestné akcie. Na čo chcú ešte čakať? Odbory najprv ponižované zamestnávateľmi rečami o zmrazení minimálnej mzdy a teraz Minister, ktorý má byť práve na strane sociálne slabších prezentuje zrušenie automatu na minimálnu mzdu! Tak ako hovorí Sulík o tom, že zastupuje záujmy zamestnávateľov(čo je pochopiteľné z hľadiska jeho pozície aj elektorátu), zdá sa, že nikto nevysvetlil pánovi Krajniakovi, koho záujmy má zastupovať on. O protiústavnosti štartovacej minimálnej mzdy a absolútnom deformovaní pracovného trhu ani nebudem písať.

 

Zadlžovanie národa pred a po voľbách v podaní Kollára

Kollár hovoril štyri roky v parlamente a taktiež počas predvolebnej kampane o tom, že Slováci sú nájrýchlejšie sa zadlžujúci národ v Európskej únii. Plamenné prejavy na túto tému spolu so stavaním nájomných bytov boli vlajkovou loďou momentálne druhej najsilnejšej vládnej strany. A čo sa stalo? Banky majú odpustený niekoľkomiliónový odvod a na oplátku sa zaviazali, že budú ešte masívnejšie úverovať aby spotrebiteľ a podnikateľ mali dostupné „lacné“ pôžičky a nájomné byty budú postavené len v zlomku toho, čo bolo sľúbené.

Dohoda s bankou po ktorej je banka bezvýhradne spokojná, nie je dobrá dohoda.

Kollár v ofenzíve. . .

14.05.2021

Dnešná, ranná schôdza NRSR začala doslova bombasticky. Kolúzna väzba definitívne roztrhala akékoľvek väzby medzi koaličnými partnermi. Každý proti každému a Kollár si užíva, že ho k sebe chcú všetci naprieč politickým spektrom. Okrem Osuského a Dostála, ktorí ministerku neobhajovali, ale začali vyťahovať kostlivcov SME-Rodina a za zmienku stojí aj Alojz Baránik, [...]

Kollár odovzdal žetóny Prezidenstkému palácu

15.03.2021

Doteraz kľudný v kúte čakajúci človek, ktorý dostal naozaj všetko čo chcel… zrazu odovzdá moc Prezidentke. Milan Krajniak dnes na otázku kto má riadiť rezort povedal, že „..to je na pani Prezidentke..“. Napriek tomu, že žijeme v parlamentnej demokracii? Napriek tomu, že dnes vláda oficiálne ešte stále vykonáva svoj mandát? Prečo by to [...]

Rituálna obeť „mŕtvoly“ neobstojí

14.03.2021

Matovičovci povedali, že urobia všetko proti pádu vlády.. to, že tieto slová myslia „vážne“ potvrdili v piatok keď sa postupný odchod Ministra zdravotníctva v podobe niekoľkých mesiacov zmenil na hodinovú výpoveď. Premiér opäť nepochopil alebo lepšie povedané nechcel pochopiť situáciu a sústredil sa na „čo“ namiesto „ako“. Minister [...]

Milan Krajniak

Krajniak v Budapešti o demografii: Dovoz ľudí zo zahraničia nie je riešenie

24.09.2021 19:16

Minister práce Milan Krajniak sa v Budapešti presvedčil, že v ochrane postavenia rodiny nie je Slovensko samo.

Polícia / NAKA / Kukláč /

Polícia preveruje údajnú bombovú hrozbu na dvoch miestach v Košiciach

24.09.2021 18:22

Železničnú stanicu a obchodné centrum v mestskej časti Západ v Košiciach evakuovali pre údajnú bombovú hrozbu.

parkovanie, parkovacia politika, petrzalka,

Spustenie parkovacej politiky v Bratislave mesto presúva na začiatok roka

24.09.2021 18:00, aktualizované: 18:15

Spustenie pôvodne avizovali na október alebo november.

Peter  Žiga

Zadržali rodinného príslušníka bývalého ministra hospodárstva Žigu

24.09.2021 15:12, aktualizované: 17:42

Štefana Žigu nedávno Národná kriminálna agentúra obvinila pre daňovú trestnú činnosť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 138149x
Priemerná čítanosť článkov: 3947x

Autor blogu

Kategórie