Založ si blog

Kiska: „Ja verím p. Pellegrinimu, že to tak úprimne myslí“

Napriek tomu, že exprezident včera odpovedal negatívne na otázku spolupráce so SMERom, dôveruje Pellemu a považuje ho za slušného človeka. Všetci sú zlí, skorumpovaní… polícia, súdy, prokuratúra, všetci.. ale premiérovi  Kiska dôveruje. Ako je to možné ?

Vystúpenie bývalého prezidenta a čerstvého predsedu strany Za ľudí bolo jemne povedané kuriózne, keď v jednej relácii obvinil premiéra, že sa ho spolu s Ficom snažili vydierať za teplú stoličku na ústavnom súde pre predsedu SMERu a o niekoľko minút neskôr povedal tomu istému človeku, že mu dôveruje a považuje ho za slušného človeka. Tomu človeku o ktorom povedal, že mu silové zložky tohto štátu spravia peklo ak šéf(Fico) nebude vymenovaný za predsedu ÚS.

 

Tu by sa tento komentár mohol aj skončiť nakoľko by asi žiadny človek na svete nedokázal povedať niekomu, kto ho vydieral že mu dôveruje a považuje ho za slušného človeka… ibaže by si to vymyslel?

 

V porovnaní s premiérom sa exprezident na tento duel veľmi dôsledne pripravoval… napriek tomu, to očividne nezvládol a ak by politický komentátori mali len štipku odvahy, museli by ho v pondelok roztrhať. Novodobým fenoménom ale je, že ľudia prestali počúvať. Máme k dispozícii viac zdrojov informácii ako kedykoľvek predtým ale bežný človek v spleti momentálnej spoločenskej klímy a každodenných povinnosti, prirodzene, nie je schopný prijímať a filtrovať všetky informácie. Okrem toho, že ľudí už nezaujíma program politických strán, nezaujímajú ich ani vyjadrenia politikov. Svet bude 29. februára čierno-biely. Buď ste za alebo proti. Žiadne kompromisy, diskusie, debata, kritické a racionálne myslenie.

Presne takéto videnie sveta má Kiska. Dôveruje Pellemu ale aj keby bol SMER bez Fica tak „nikdy, nikdy, nikdy“. Každý kto má nálepku SMERu je nepriateľ, zlodej a zlý človek. Každý kto sa dostal do funkcie počas vlády SMERu je skorumpovaní a podlieha príkazom Fica. Toto je kampaň človeka, ktorý chce spájať ľudí. Otázkou teraz ostáva keď sú všetci zlí… ako sa s tým vysporiadate ? Logika hovorí, že ak niečo nefunguje tak to opravím alebo vymením. Človeka opraviť neviete takže ho môžete len vymeniť. Vymení pán Kiska všetkých policajtov, prokurátorov a sudcov..? Vymení všetkých úradníkov, vedúcich a riaditeľov ?

Nie, je to len hecovanie a propoganda bez reálnych riešení.

Takéto videnia sveta patrí do minulého tisícročia a je postavené len na emóciách. Emócie do politiky určite patria ale nikdy nemôžu byť hnacím motorom vrcholných predstaviteľov štátu. Relevantná protiváha voči strane SMER je nevyhnutná ale momentálne ešte stále nevznikla. Idea, na ktorej založil Kiska stranu Za ľudí stojí na vode a stále nemá vyprofilované svoje videnie krajiny ako relevantný protipól sociálnym demokratom.

 

Ďalší smutný človek je po včerajšku p. Remišová. Kiskov anjelik nebude veľmi nadšený. Exprezident totiž uviedol, že v prípade ak bude mať problémy so zákonom, nebude mať jeho strana záujem o ministerstvo vnútra(kvôli konfliktu záujmov ako to uviedol moderátor). Toto rozhodnutie spravil asi bez Veroniky a tej sa to vôbec nebude páčiť nakoľko kvôli tomuto postu(podľa vyjadrenia Matoviča) opustila OĽANO.

Kto vie či si bude všetky tieto vyjadrenia p. Kiska pamätať aj po voľbách nakoľko podľa jeho churchillovského „len hlupák nemení svoje názory“.

Komunikačná „stratégia“ Ministerstva spravodlivosti?

01.01.2021

Bezradnosť v strane Za ľudí. Slabé preferencie ich zrejme donútili zmeniť stratégiu komunikácie alebo je tu druhá možnosť, že nikdy žiadnu nemali. Ak niekto videl tlačovú besedu Ministerky spravodlivosti, musel si pripadať ako na predstavení lacného Western-u, v ktorom sa čo najrýchlejšie strieľalo všetkými smermi. Absolútne nezrozumiteľné vety, ktoré nedávali zmysel [...]

Kým nás smrť spojí. . . Nóvum v podaní Za ľudí. .

29.12.2020

Podpredseda parlamentu pôsobiaci vo farbách vládnej strany Za ľudí včera po prvý krát stratil svoju rozvahu a nadhľad. Nevedno, prečo sa ľudia chcú silou mocou prezentovať v polohách, ktoré im nesvedčia ale jednoznačne to hovorí o absencii tímového ducha, v rámci ktorého by sa mala prirodzene vyskladať mozaika osobností a prejavov voči verejnosti tak, aby pôsobila [...]

Matovič hrá vabank. .

31.10.2020

Približne o dva týždne sa dozvieme o osude Igora Matoviča. O dva týždne by sa malo prejaviť zníženie mobility obyvateľstva, ktoré je zatiaľ jediným potvrdeným receptom na potlačenie počtu pozitívnych prípadov ochorenia COVID19. Igor Matovič k tomu pridal aj plošné testovanie obyvateľstva, ktoré by malo efektívnejšie selektovať potencionálnych nositeľov choroby a [...]

testovanie / covid / koronavírus /

PCR testy odhalili 1909 infikovaných, počet obetí sa zvýšil o 111

19.01.2021 10:10, aktualizované: 10:40

Počet hospitalizovaných stúpol o 52 - v nemocniciach je 3444 ľudí, čo je nové maximum.

čaputová prezidentka

Prezidentka podpísala zmeny obsahujúce aj pokuty pri prednostnom očkovaní

19.01.2021 10:05

Očkovanie sa bude môcť realizovať aj mimo ambulancií.

Bobi Wine

Ambasádorke USA v Ugande vláda zabránila návštíviť zadržiavaného opozičného lídra

19.01.2021 09:49

Vláda tento krok zdôvodnila nutnosťou zabrániť ambasádorke v podkopávaní výsledkov prezidentských volieb z minulého týždňa.

Alexej Navaľnyj

Navaľnyj je v cele sám, na podmienky sa nesťažuje, tvrdia ľudskoprávni aktivisti

19.01.2021 09:22, aktualizované: 09:30

Navaľnému pridelili trojlôžkovú celu v karanténnom oddelení.