Založ si blog

Kiska: „Ja verím p. Pellegrinimu, že to tak úprimne myslí“

Napriek tomu, že exprezident včera odpovedal negatívne na otázku spolupráce so SMERom, dôveruje Pellemu a považuje ho za slušného človeka. Všetci sú zlí, skorumpovaní… polícia, súdy, prokuratúra, všetci.. ale premiérovi  Kiska dôveruje. Ako je to možné ?

Vystúpenie bývalého prezidenta a čerstvého predsedu strany Za ľudí bolo jemne povedané kuriózne, keď v jednej relácii obvinil premiéra, že sa ho spolu s Ficom snažili vydierať za teplú stoličku na ústavnom súde pre predsedu SMERu a o niekoľko minút neskôr povedal tomu istému človeku, že mu dôveruje a považuje ho za slušného človeka. Tomu človeku o ktorom povedal, že mu silové zložky tohto štátu spravia peklo ak šéf(Fico) nebude vymenovaný za predsedu ÚS.

 

Tu by sa tento komentár mohol aj skončiť nakoľko by asi žiadny človek na svete nedokázal povedať niekomu, kto ho vydieral že mu dôveruje a považuje ho za slušného človeka… ibaže by si to vymyslel?

 

V porovnaní s premiérom sa exprezident na tento duel veľmi dôsledne pripravoval… napriek tomu, to očividne nezvládol a ak by politický komentátori mali len štipku odvahy, museli by ho v pondelok roztrhať. Novodobým fenoménom ale je, že ľudia prestali počúvať. Máme k dispozícii viac zdrojov informácii ako kedykoľvek predtým ale bežný človek v spleti momentálnej spoločenskej klímy a každodenných povinnosti, prirodzene, nie je schopný prijímať a filtrovať všetky informácie. Okrem toho, že ľudí už nezaujíma program politických strán, nezaujímajú ich ani vyjadrenia politikov. Svet bude 29. februára čierno-biely. Buď ste za alebo proti. Žiadne kompromisy, diskusie, debata, kritické a racionálne myslenie.

Presne takéto videnie sveta má Kiska. Dôveruje Pellemu ale aj keby bol SMER bez Fica tak „nikdy, nikdy, nikdy“. Každý kto má nálepku SMERu je nepriateľ, zlodej a zlý človek. Každý kto sa dostal do funkcie počas vlády SMERu je skorumpovaní a podlieha príkazom Fica. Toto je kampaň človeka, ktorý chce spájať ľudí. Otázkou teraz ostáva keď sú všetci zlí… ako sa s tým vysporiadate ? Logika hovorí, že ak niečo nefunguje tak to opravím alebo vymením. Človeka opraviť neviete takže ho môžete len vymeniť. Vymení pán Kiska všetkých policajtov, prokurátorov a sudcov..? Vymení všetkých úradníkov, vedúcich a riaditeľov ?

Nie, je to len hecovanie a propoganda bez reálnych riešení.

Takéto videnia sveta patrí do minulého tisícročia a je postavené len na emóciách. Emócie do politiky určite patria ale nikdy nemôžu byť hnacím motorom vrcholných predstaviteľov štátu. Relevantná protiváha voči strane SMER je nevyhnutná ale momentálne ešte stále nevznikla. Idea, na ktorej založil Kiska stranu Za ľudí stojí na vode a stále nemá vyprofilované svoje videnie krajiny ako relevantný protipól sociálnym demokratom.

 

Ďalší smutný človek je po včerajšku p. Remišová. Kiskov anjelik nebude veľmi nadšený. Exprezident totiž uviedol, že v prípade ak bude mať problémy so zákonom, nebude mať jeho strana záujem o ministerstvo vnútra(kvôli konfliktu záujmov ako to uviedol moderátor). Toto rozhodnutie spravil asi bez Veroniky a tej sa to vôbec nebude páčiť nakoľko kvôli tomuto postu(podľa vyjadrenia Matoviča) opustila OĽANO.

Kto vie či si bude všetky tieto vyjadrenia p. Kiska pamätať aj po voľbách nakoľko podľa jeho churchillovského „len hlupák nemení svoje názory“.

Demografická „insolvencia“ a dôchodky naprieč Európou

12.01.2020

Aká je situácia ohľadom dôchodkov na Západe a čo nám po debate Mihála a Sulíka garantujú na Slovensku. V oblasti dôchodkov je Slovensko veľmi smutným príbehom. Politické elity za tichého viac »

Mediálne stíhanie Matoviča

05.01.2020

Matovič povedal svoj názor a médiá mu na čele s "časopisom" za to vyhlásili vojnu. Povedal svoj názor a ľudia mu pod statusom píšu aby prestal písať svoj názor aspoň do volieb, veď komu viac »

Bezprecedentný ekonomický tlak USA na EÚ

22.12.2019

V piatok sa zo strany USA odohral bezprecedentný "ekonomický útok" na EÚ, z ktorého sa môže stať prelomový historický moment, kedy si úradníci v EÚ povedia, že stačilo. Ekonomické sankcie viac »

veľká británia, eú, európska únia, zástava, vlajka, brexit

Po rozvode Británie a EÚ pôjde o peniaze, rokovania budú tvrdé

20.01.2020 06:31

Do odchodu Británie z Európskej únie už zostávajú len necelé dva týždne. Európski diplomati sa chystajú na tvrdé debaty s Britmi.

pneumo, pľúca, röntgen, rakovina, snímka, fonedoskop

Novým vírusom sa v Číne nakazilo už vyše 200 ľudí

20.01.2020 06:15

Nový kmeň koronavírusu vyvoláva obavy, pretože patrí to tej istej rodiny ako vírus spôsobujúci ťažký akútny respiračný syndróm SARS.

Policajný prezident Milan Lučanský

Opozícia chce nového policajného prezidenta

20.01.2020 06:00

Opozícia nie je spokojná s policajným prezidentom Milanom Lučanským, ktorý si do horúceho kresla sadol v júni 2018.

lacnejšie potraviny, Kaufland

Potraviny mierne zlacneli, nie nadlho

20.01.2020 00:00

Lacnejšia bryndza, med, jablká, jogurty aj rajčiny. Teda aspoň naoko. Od začiatku nového roka sa totiž znížila z 20 na 10 percent DPH na ďalšie potraviny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 43229x
Priemerná čítanosť článkov: 4323x

Autor blogu

Kategórie