Založ si blog

Škandinávia á la Beblavý a ďalšie bonmoty počas nedeľňajšieho obedu.

Beblavý: „Keby mal každý takú politickú kultúru boli by sme v Škandinávii“. Len pre istotu, toto je citácia, nie parafrázovanie. Počuli sme ako páni Truban a Beblavý zahodili egá, ale zdá sa, že ich po famóznom prepade banky opäť objavili. V diskusii to už nebol ten Beblavý ako v predchádzajúcich týždňoch. Na jeho výkone sa podpísala únava zo žehlenia prešľapov Trubana, logické odmietnutie Kiskom a klesajúce preferencie. 

„Novým“ politikom sa pomaly ale iste vypísali farbičky a eufóriu strieda vytriezvenie. Je to viditeľné v prieskumoch a citeľné v ich prejavoch. Okrem toho, že by sme tu mali Škandináviu začal Beblavý opäť rozprávať aj o ich registrovaných partnerstvách, čím vyprovokoval jedovaté reakcie „budúcich, bývalých“ koaličných partnerov. Jeden deň sú všetci priatelia a objímajú sa a na druhý deň sa nechutne osočujú cez médiá. Vskutku nepoučiteľní.

Charakter človeka sa prejavuje v zložitých situáciách. Po poklese preferencií PS/SPOLU a nevýrazných vystúpeniach v mediách(napriek tomu, že priestoru majú viac ako parlamentné strany) možno predpokladať, že Truban do volieb ako líder nevydrží a Beblavý sa so svojim „novým“ štýlom politiky taktiež dostáva do čoraz väčšej izolácie. Nevonia im fakt, že musia stáť vedľa Kollára, Sulíka či Matoviča tkz. starých politikov a deliť sa s nimi o mediálny priestor. „Novým“ to škodí pretože týmto definitívne stratili svoj diferenciačný prvok.

Beblavý okrem partnerstiev vytiahol aj Lex Haščák. Nezmysel o krížovom vlastníctve(rozumej ako nevykonateľný v podmienkach 21. storočia) namierený proti človeku s ktorým sa aj on sám v roku 2016 stretol aby podebatoval o situácii v zdravotníctve. Tento týždeň sa už začala spomínať aj oportunistická povaha človeka, ktorý sa prezentuje ako ctihodný občan ale v čase keď mal kandidovať za gorilu, nemal s tým najmenší problém. Podľa opozičných štandardov a opätovnom vyplávaní gorily na povrch zemský by sa Beblavý mal stať pre opozičných partnerov persona non grata, nakoľko kolektívna vina a dedičný hriech, tak ako v prípade smerákov platí pre všetkých, či nie? K tomuto sa férovo postavil len Igor Matovič, ktorý Beblavého veľmi jasne vypichol a spôsobom jemu vlastným ako jediný poukázal na jeho činy z minulosti.

Naivitu politickej práce PS/SPOLU popisuje aj zdôvodnenie poklesu preferencií v prieskumoch. Spočívalo v tom, že mesiac a pol sa pokúšali prehovoriť exprezidenta o vstupe do koalície a keďže sa to nepodarilo, idú ďalej pracovať na presadení svojho projektu medzi ľuďmi. To, že PS počítalo s tým, že Kiska vstúpi do ich projektu od samotného počiatku tejto politickej strany je dnes definitívne potvrdené. Ak o tom niekto pochyboval tak minulý týždeň sa mohol presvedčiť pri pohľade na Trubana, ktorý po odmietnutí ronil krokodílie slzy. Uvedomil si, že to nie je len hoax ale zrejme bude musieť naozaj viesť koalíciu PS/SPOLU do parlamentných volieb a okrem iného debatovať v priamych prenosoch s Pelem, Sulíkom, Matovičom, Hlinom a ďalšími z čoho musí mať hrôzu nielen on ale hlavne jeho voliči.

Práve táto konfrontačná impotencia je dôvodom Paktu o neútočení. Prímerie, ktoré sa snažia Progresívci nastoliť má okrem prekrytia ich najväčšej slabiny aj druhú stranu v podobe deformácie relevantnej politickej súťaže. Diametrálna rozdielnosť strán takéhoto prímeria vylučuje zakomponovať vlajkové lode do budúceho programu a voličovi môžu začať imponovať viac strany, ktoré sa jasne programovo profilujú a neustupujú na všetkých frontoch len v záujme porazenia sociálnych demokratov. Pekné videá, slogany a statusy v reálnej politickej debate nepomôžu a Slováci si práve v poslednej fáze kampane začnú všímať schopnosť leaderov presadiť svoj program. Každé prímerie vydrží len do prvého výstrelu a na opozičnom spektre je toľko pušného prachu, že Progresívcov kus papiera určite nezachráni.

Ako deformuje „Pakt o neútočení“ alternatívu k súčasnej vláde.

13.11.2019

Deformácia politickej súťaže a umieračik nádejí na zmenu. Opäť sa prejavuje neschopnosť a neistota lídrov na opozičnom spektre. Nedá mi aby som nezačal krátkym historickým exkurzom zmluvy viac »

Galkov figový list // Predvolebná koalícia OĽANO/DS

21.10.2019

Odídenci okolo Galka vstúpili do politickej strany DS a ihneď spustili prieskum predvolebného koaličného potenciálu. Vo štvrtok podvečer bola v priamom prenose politickej relácie predstavená viac »

Kanibalizácia sa začala a prečo to Hlina v nedeľu nedal. .

17.10.2019

Už sme si zvykli. Prichádzajú parlamentné voľby a "opozícia" opäť vystrája. Nedeľná politická debata dvoch najväčších kresťanov na Slovensku oficiálne odštartovala bitku na opozičnej viac »

Americký prezident Donald Trump

Demokratickí kandidáti sa zhodli v otázke vyšetrovania prezidenta Trumpa

21.11.2019 06:55

Kandidáti uviedli, že Trumpovo úsilie pri vyvíjaní nátlaku na Ukrajinu, aby vyšetrovala jeho politického rivala Joea Bidena, je príkladom skorumpovanej administratívy.

Klíma

Medzinárodnú detskú cenu mieru získali Thunbergová a Maloumová

21.11.2019 06:32

Organizátori ocenenia tvrdia, že obe aktivistky predviedli, že práve "deti stoja v centre boja za bezpečnú a udržateľnú budúcnosť".

Viola Macáková

Pri Dunaji išlo o beštiálne správanie páchateľa, hovorí súdna znalkyňa

21.11.2019 06:00

Kto pomohol spáchať brutálny čin? Urobila polícia chybu, keď o smrti mladej ženy neinformovala? Pre TV Pravda odpovedala súdna znalkyňa.

Jeff Bezos, Amazon CEO

Svet ovládli miliardári, Slovensko má jedného a desaťtisíc milionárov

21.11.2019 05:00

V porovnaní so svetovými milionármi má slovenský milionár v priemere 50 rokov, zahraniční majú približne 63 rokov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 23255x
Priemerná čítanosť článkov: 3876x

Autor blogu

Kategórie